Jak dbać o biżuterię

Biżuteria którą znajdziecie w sklepie jest wykonana ze:

  • srebra próby 925,
  • pozłacanego srebra 24-karatowym złotem,
  • złota próby 585.

Przeczytaj jak o nią dbać, by służyła Ci na dłużej.

1. Chroń biżuterię przed kosmetykami. Trzymaj ją z dala od perfum, dezodorantów, lakierów ponieważ może to spowodować jej odbarwienie. Zdejmuj ją do wszelkich prac domowych by uniknąć kontaktu z detergentami.
2. Nie noś razem dużej ilości biżuterii, która może się o siebie obijać i ocierać. To powoduje, że wypolerowane powierzchnie mogą się rysować i uszkodzić.
3. Przechowuj biżuterię w zamkniętym pudełku, które ograniczy dostęp powietrza i światła.
4. Srebrna biżuteria w kontakcie ze skórą czy wystawiona na słońce z czasem może czernieć. Jest to typowa reakcja chemiczna. W domowych warunkach możesz wyczyścić swoją biżuterię używając do tego np. szczoteczki do zębów oraz ciepłej wody z mydłem. Nie rób tego z pozłacanym srebrem ponieważ możesz uszkodzić powłokę złota.
5. Nie czyść wypolerowanej biżuterii chusteczką higieniczną lub innymi materiałami z fakturą ponieważ możesz porysować jej powierzchnię. Używaj do tego miękkich, delikatnych materiałów tj. mikrofibra. Pozłacaną biżuterię czyść tylko i wyłącznie specjalnym płynem, ponieważ inne metody mogą zniszczyć warstwę złota.
6. Matowa biżuteria pod wpływem użytkowania z czasem może się wybłyszczyć. Używając włókniny ( dostępnej np. w sklepach budowlanych) możesz w domowych warunkach ponownie ją zmatowić.

Pamiętaj, że moje produkty podlegają bezterminowej gwarancji, dlatego daj mi znać jeśli chcesz wyczyścić, zmatowić lub ponownie pozłocić biżuterię. Zrobię to za Ciebie byś mógł dłużej cieszyć się biżuterią mojej marki.

Dziękuję że jesteś ze mną i wspierasz polskie rzemiosło. Będzie mi miło, jeśli oznaczysz moją markę w social mediach.
Bądź ze mną codziennie. Wejdź na mój Instagram, by dowiedzieć się co u mnie słychać.

Shopping Cart
Scroll to Top